O webu Matematika.cz

Když jsem přemýšlel o tom, jak tento web pojmout, přistoupil jsem k tomuto úkolu s vědomím, že výukových zdrojů je dnes obrovské množství, ovšem jen obtížně najdete takový, který vám rychle a srozumitelně odpoví na vaši aktuální akutní otázku, s jakou se zrovna trápíte.

Nehledejte zde vyčerpávající matematickou teorii jako v učebnicích či skriptech (tu ostatně najdete právě v nich), ani všeobjímající přehled pokrývající matematiku od A do Z (od toho jsou stovky matematických knih a jiných webů a navíc, tento web píšu pro radost a jak mi to čas dovolí…).

Web Matematika.cz je tu především proto, aby vám pomáhal s rychlým vyřešením příkladů a s počítáním všeho možného v běžném životě, ať už pro vaši potřebu nebo ve snaze vysvětlit dávno zapomenutou látku vašim dětem školou povinným.

Na Matematika.cz ke všemu přistupuji s předpokladem, že především chcete danou věc co nejrychleji pochopit, vyřešit a jít dál. Věřím totiž, že toto je cesta, jak mnohé z vás zbavit obav z matematiky, nechuti se jí věnovat a tím vás přivést nejen k jejímu rychlému pochopení, ale třeba dokonce i k zálibě v této úžasné mentální disciplíně.

Pro mne osobně, jako autora tohoto webu, je matematika celoživotním koníčkem. Musím se přiznat, že i já jsem se s ní někdy na gymnáziu pral, následně – až na vysoké škole – jsem se díky mnohem náročnější aplikované matematice do tohoto předmětu zamiloval, protože mi otevřela fascinující popis světa, ve kterém žijeme. Zároveň však nejsem pedagog, ani špičkový matematik a tento web vytvářím ve svém volném čase – čistě a jen proto, abych k porozumění v matematice přivedl kohokoliv dalšího.

Obsah webu Matematika.cz stále vzniká průběžně a pokud zde narazíte na jakýkoliv nedostatek, nebo vám tu něco chybí, napište mi – budu rád za jakékoliv podněty k dalšímu rozvoji.

– Ing. Jan Homola, autor webu Matematika.cz

 

Kontakt

Telefon: +420 724 659 048

E-mail: jan.homola@novamedia.cz

 

Provozovatel

Provozovatelem webu Matematika.cz je Vydavatelství Nová média, s. r. o., IČ: 02390132, se sídlem Výstaviště 405/1, 603 00 Brno. Žádná část tohoto webu nesmí být kopírována a použita jako součást jiného díla bez písemného svolení provozovatele.